KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 17024590
nr 1702 4590
Birger Lundqvist
(1910-1952), Sverige
Tuschteckning, Signerad. Bildmått: 25x21 cm, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
Birger Lundqvist, född 1910, död 1952, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:34:03
13/5 13:14:40
Birger Lundqvist
Läs mer om Birger Lundqvist